K R Z Y S Z T O F   C Y R A N

radca prawny

+48 607 140 440
biuro@ckkp.pl

vCard

 

W y k s z t a ł c e n i e: 

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
    Aplikacja radcowska
  • Akademia L. Koźmińskiego w Warszawie
    LLM in International Commercial Law
  • Uniwersytet Rzeszowski
    Prawo

 

J ę z y k i:

Angielski, polski

 

Krzysztof Cyran jest ekspertem w dziedzinie prawa spółek handlowych, prawa konkurencji, prawa własności intelektualnej oraz sporów sądowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte we współpracy z warszawskimi kancelariami prawniczymi, w tym o charakterze międzynarodowym. W swojej dotychczasowej praktyce doradzał podmiotom z wielu sektorów gospodarki, m.in. budowlanego, bankowego, e-commerce, FMCG, IT, meblarskiego, medycznego, motoryzacyjnego, obronnego, ochrony środowiska, pocztowego oraz transportowego.

Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej krajowych i międzynarodowych podmiotów gospodarczych.

Brał udział w wielu projektach dotyczących prawa własności intelektualnej, restrukturyzacji spółek kapitałowych, transakcjach fuzji i przejęć (M&A) oraz licznych postępowaniach sądowych z zakresu sporów korporacyjnych, zwalczania nieuczciwej konkurencji, a także związanych z procesem inwestycyjnym budowy nieruchomości.

Doradzał przedsiębiorcom w sprawach mających związek z zarządzaniem spółkami kapitałowymi, w tym w przedmiocie wdrażania zasad ładu korporacyjnego (Corporate Governance), oraz uczestniczył w pracach zespołów transakcyjnych prowadzących due diligence spółek kapitałowych.

Opracowywał i analizował liczne umowy inwestycyjne (private equity/venture capital), umowy dystrybucyjne zarówno dotyczące sektora elektronicznego, nowych technologii, jak i FMCG. Pomagał wdrożyć liczne systemy informatyczne w przedsiębiorstwach oraz doradzał podczas negocjacji wielu umów z zakresu dostarczania usług elektronicznych i informatycznych, a także w zakresie umów licencyjnych, w tym na oprogramowanie komputerowe i nowatorskie urządzenia medyczne.

Brał udział również w zakresie transakcji na rynku nieruchomości, w tym podczas sporządzania badań due diligence nieruchomości, oraz w przedmiocie sporządzania i negocjacji umów najmu wielkopowierzchniowych lokali komercyjnych.

Doradzał także podczas licznych projektów prawnych z udziałem obcych jurysdykcji i prawa obcego.

Autor licznych publikacji i komentarzy eksperckich publikowanych na łamach prasy, m.in. Dziennika Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, Puls Innowacji, Gazety Wyborczej, Fakty Magazyn Gospodarczy, Polski Przemysł oraz na portalach branżowych takich jak money.pl, eGospodarka.pl, forumbiznesu.pl i prtl.pl.

Kandydat wpisany do Bazy Kandydatów  rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Krzysztof Cyran jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Rzeszowskim. Odbył także studia LL.M. in International Commercial Law organizowane przez Akademię im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Następnie ukończył aplikację radcowską w ramach szkolenia prowadzonego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, po czym uzyskał tytuł radcy prawnego. Pracuje w języku polskim i angielskim.