Prawo Konkurencji i Antymonopolowe

 

Chronimy Twoje przedsięwzięcia przed nieuczciwymi kontrahentami.

 

Kancelaria Prawna CKKP , opierając się na wieloletnim doświadczeniu, dostarcza klientom praktyczne rozwiązania prawne dotyczące europejskiego, w tym i polskiego, prawa konkurencji. Świadczymy kompleksowe doradztwo w zakresie prawa antymonopolowego, praw konsumentów oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji.

 

Znajomość specyfiki kluczowych sektorów gospodarczych oraz bogate doświadczenie biznesowe i prawne pozwalają nam na podejmowanie skutecznych działań w zakresie realizowanych przedsięwzięć na rzecz naszych klientów.

Szczególny nacisk kładziemy na branże związane z nowymi technologiami, w tym komunikacji i elektroniki, a także sektora FMCG, motoryzacyjnego, bankowości i usług finansowych oraz mediów.

Nasza zdolność do zrozumienia podstawowych problemów przedsiębiorców oznacza, że możemy zaoferować im pragmatyczną oraz praktyczną analizę prawną w oparciu o głębokie zrozumienie wyzwań, przed którymi stoją. W ten sposób umożliwiamy im pełne wykorzystanie swoich możliwości w biznesie.

W ramach przedmiotowej praktyki zajmujemy się:

  • opracowywaniem wniosków dotyczących zgłoszenia zamiaru koncentracji do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Komisji Europejskiej;
  • analizą regulaminów, materiałów marketingowych i reklamowych oraz umów stosowanych w relacjach z konsumentami pod kątem ich zgodności z prawem konkurencji;
  • reprezentowaniem klientów w sporach przed organami administracji oraz w sporach sądowych dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji, nadużywania pozycji dominującej, stosowania praktyk ograniczających konkurencję oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów;
  • opracowywaniem umów dystrybucyjnych oraz weryfikacją ich postanowień w zakresie zgodności z krajowym i europejskim prawem konkurencji.

Masz pytanie, napisz do nas.

13 + 15 =

Kancelaria Prawna CKKP – Rzeszów

T+48 607 140 440
E: biuro@ckkp.pl

ul. Grunwaldzka 1/21
35-085
Rzeszów

NIP: 813-349-65-53
REGON: 180995641
Nr rachunku bankowego:
DB 73 1910 1048 2944 3716 0661 0001